Cuma, Temmuz 03, 2009

Başımıza ne geliyorsa bu gerizekalı AKPliler yüzünden...

Yok daha fazla kibar kibar yazamayacağım. Demokrasinin "d"sinden bile almayan bir güruh yüzünden hayatımızın bir kaç yılı değil tümü heba olup gitmekte. Ve bu kötü gidişatımızın tek sebebi AKP ve onun tipindeki partilere oy verenler. Ne kadar ayrılıkçı, bölücü, dinci parti varsa hepsini burdan lanetliyorum. Misler gibi kurulu bir Cumhuriyet düzenimiz vardı. Tam anlamıyla oturmasa bile 60 anayasası ile enazından biraz toparlar gibiydik. 12 eylül darbesi sonucu işte bu hale geldik. AKP'de bir 12 peydahlaması çocuğudur. 12 Eylül olmasaydı ben bugünlerde AKP ile uğraşır olur muydum acep? Birde kalkmış utanmadan 12 eylülü yargılamaya kalkıyorlar. 12 eylül olmasaydı bugünkü içi boş naylonlaşmış CHP de olmayacaktı.
Misâkı millî sınırlarını gönlüne çizememiş, tam bağımsız bir Türkiye kavramı oluşturamamış, Türk halkı kavramını benimseyememiş, kafalarla kurulan partilerle gelinen sonuç elbette bu olacaktı.
Atatürk milliyetçiliğini benimsemedikçe yok olup gidecekler, farkında değiller. Bakıyorum da bazı aklı evvelere hâlâ "ezan susmaz, bayrak inmez" diye bağrınıyorlar. Ulan bırak ezan falan. Kimse zaten ezanla falan uğraşmıyor. Ne alaka ya! Bayrak tüm halkın bayrağı. Bu ülkenin her dinden vatandaşı var. Laikliğin gereği herkes istediği inancı yaşar. Çan sesine de en az ezan sesi kadar değer vereceksin. Ama bayrak herşeyden önce gelir. Bayrak yoksa zaten sen yoksun! Bayrak senin bağımsızlığın. Atatürk'ün de varsa bayrağın yanında. İşte sana yetiyor bu değerler. Onlar senin demirbaşın. Yoksa köle olmaya mahkûmsun artık ömürboyu. Seni böyle kandırdılar işte ey halkım. Din'le girdiler kanına.
Bak şimdi de yeni bir çorap örüyorlar başımıza! Okuyun bir zahmet...
Kölelik hafif kalır inanın bu uygulamanın yanında. Kölenin kölesi olacağız artık çoluk çocuk!
Neden!
AKP'li yaratıklar yüzünden elbet....
Zengin AKP'liler çalmaya çırpmaya, fakir AKP'liler de dilenmeye alışkın olduklarında ve ne yazık ki bu vatandaşlıktan demokrasiden bihaber mahlukatlar yüzünden olan bize olacak!
Sadece benim ahlarımla bile öte yana gittiklerinde biraz zor çıkacaklar cehennemden bu APK'liler...
AKP'liler sizi ne olacak!
Anneannem beddua etmemizi istemez hatta yasaklardı. Amma çok içinden geliyorsa bir şeyler söylemek şöyle söyle derdi: "Allah müstehakını versin"
Türkçesi: "İşi Tanrıya havale et. O kullarının ne bok yediğini çok iyi bilir. Kesinlikle karşılığını verir."

Hiç yorum yok: